Kadra

Mgr Beata Prusiewicz
Dyrektor przedszkola oraz terapeuta BIOFEEDBACK

Jestem z wykształcenia nauczycielem, tłumaczem, kreatorem wizerunku i od niedawna terapeutą Biofeedback. Za mną 28-letni staż pracy. Ukończyłam Studia Wyższe na Wydziale Neofilologii UAM w Poznaniu. Ponadto ukończyłam Studia Podyplomowe z Publik Relations na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Na bieżąco podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych konferencjach, naradach, kursach i szkoleniach. Niedawno zdobyłam certyfikat terapeuty Biofeedback I i II stopnia i stałam się członkiem naszego zespołu terapeutycznego.

Prywatnie jestem mamą trójki wspaniałych dzieci. Jednym z wyzwań w moim życiu stało się założenie przedszkola, które spełniałoby oczekiwania mam powierzających opiekę nad swoimi dziećmi. Są to więc oczekiwania matki, która musi mieć pewność, że jej dziecko jest pod dobrą opieką. Otwierając w 2009 roku przedszkole NASZ DOMEK starałam się nadać treść i formę wszystkim tym oczekiwaniom i przy pomocy kompetentnych pracowników cały czas staram się, by ożywały one dla Waszych dzieci. Od trzech lat mamy wśród nas dzieci, które potrzebują szczególnego wspomagania rozwoju. To dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na spektrum autyzmu. Stworzyliśmy zespół pedagogów i terapeutów, który cały czas pracuje nad ich terapią, edukacją i przystosowaniem społecznym.

 

Każde dziecko nosi w sobie olbrzymi potencjał możliwości, które uwalniają się w odpowiednich warunkach – priorytetem w mojej pracy jest właśnie zapewnienie owych warunków dzieciom. W swojej pracy kieruję się myślą: Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może (J. Korczak).

Dowiedz się więcej
Mgr Żaneta Jaworska
nauczyciel wychowania przedszkolnego
Jestem osobą radosną, otwartą oraz sumienną. Bardzo lubię dzieci, dlatego praca z nimi przynosi mi wiele radości i satysfakcji. Ważne jest  dla mnie, aby dzieci czuły się bezpiecznie i swobodnie, a także wzbogacały swoje doświadczenia poprzez zabawę. Postawione przede mną zadania staram się wykonać jak najlepiej potrafię. W wolnym czasie uwielbiam czytać książki.
Dowiedz się więcej
Mgr Emilia Noculak
Terapeuta SI
Nazywam się Emilia Noculak. Jestem absolwentką Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz terapeutą Integracji Sensorycznej. W "Naszym Domku" pracuję od listopada 2021r. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji oraz spełnienia zawodowego
Dowiedz się więcej
Lucyna Kochanowicz
Pomoc nauczyciela wychowania przedszkolnego

Nazywam się Lucyna Kochanowicz. Początkowo wybrałam dla siebie inną drogę zawodową. Kształciłam się w kierunku gastronomicznym. Podczas praktyk w przedszkolu poznałam to miejscem od środka i chciałam w nim zostać na dłużej. Rozpoczęłam staż jako pomoc przedszkolna i dopiero wtedy poczułam, że znalazłam się na właściwym miejscu. Obecnie pracuję w przedszkolu Nasz Domek i spełniam się w pracy z dziećmi.

Dowiedz się więcej
Mgr Monika Wojciechowska
Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Monika Wojciechowska z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Ukończyłam również studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo- wychowawczą.  Pracę w przedszkolu Nasz domek rozpoczęłam w 2014roku.  W 2020roku postanowiłam poszerzyć swoją wiedzę i ukończyłam studia podyplomowe z edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, przez co zostałam Oligofrenopedagogiem. Skończyłam również studia podyplomowe specjalizacja edukacja i terapia z zaburzeniami że spektrum autyzmu. Każdego dnia staram się, aby dzieci uczyły się przez zabawę i poznawały świat wszystkimi zmysłami.

 

Dowiedz się więcej
Martyna Mrugalska
nauczyciel wspomagający

Nazywam się Martyna Mrugalska. W czasie, gdy uczęszczałam do liceum, brałam udział w wolontariacie w przedszkolu integracyjnym. To właśnie wtedy podjęłam decyzję w jakim kierunku chcę się dalej kształcić.  Ukończyłam studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku Pedagogika Specjalna oraz studia podyplomowe na kierunku Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W Naszym Domku pracuję od 2020 roku i zdecydowanie mogę powiedzieć, że praca z dziećmi jest tym czym chciałam się zająć zawodowo.

Dowiedz się więcej
Mariola Korzeniewska
Nauczyciel wspomagający w oddziale terapeutycznym

„Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze”.

                                                                                                   Barbara Cage

 

 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku edukacja elementarna i terapia pedagogiczna oraz studia licencjackie na kierunku wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Jestem również absolwentką technikum architektury krajobrazu, przez co wysoko cenię sobie kontakt z przyrodą i otaczającym nas światem. Interesuję się oraz pogłębiam wiedzę z zakresu hortiterapii czyli terapii ogrodniczej, która pobudza wyobraźnię i poprawia kondycję psychiczną człowieka. Jest ona polecana między innymi dla osób zmagających się z autyzmem, depresją, ADHD, narkomanią, alkoholizmem czy też dla osób w podeszłym wieku. W swoich działaniach staram się być kreatywna, kierować pomysłowością i znajomością różnych metod nauczania. Moim priorytetem w codziennej pracy jest przygotowanie uczniów do dalszych etapów edukacji, a także ich wszechstronny rozwój.

 

 

Dowiedz się więcej
Mgr Kamila Chmielarz
Nauczyciel wspomagający w oddziale terapeutycznym
W pracy nauczyciela, terapeuty najważniejsze jest dla mnie budowanie relacji z dzieckiem. Moja pasja jako terapeuta osób ASD rozpoczęła się w 2014 roku. Staram się wspierać oraz rozwijać zainteresowania dzieci, z którymi pracuje, wspomagać ich rozwój oraz uczyć nowych umiejętności. Stale poszerzam swój warsztat pracy czytając publikacje, książki, uczestnicząc w różnych kursach, szkoleniach. Moim celem na przyszłość  jest zostać certyfikowanym terapeutą Metody Krakowskiej.
Dowiedz się więcej
Weronika Wysocka
Nauczyciel wspomagający w oddziale terapeutycznym

„Jest tylko jeden sposób, by nauczyć Dziecko dokonywania wyborów – musi dokonywać wyborów”

A.Kohn

 

Jestem wykwalifikowaną absolwentką uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją przygodę z edukacją rozpoczęłam podczas stażu na targach poznańskich, organizując zabawy i towarzysząc dzieciom jako animatorka czasu wolnego. Z wykształcenia jestem pedagogiem wczesnoszkolnym oraz magistrem terapeutą. Dbam o stały rozwój kompetencji zawodowych. To co w tej pracy jest dla mnie najpiękniejsze to fakt, jak wiele możemy nauczyć się od każdego z dzieci. W ostatnim roku poszerzyłam zakres swoich zainteresowań, o studia logopedyczne. Wiedzę dotyczącą kształtowania rozwoju mowy, usuwania jej różnych zaburzeń i patologii, a także kształtowania sprawności językowej u dzieci i dorosłych w placówkach przedszkolnych, oraz edukacyjnych.

Dowiedz się więcej
Martyna Szewczyk
Pomoc nauczyciela w oddziale terapeutycznym

W pracy z dziećmi pragnę stworzyć atmosferę pełną zrozumienia i otwartości. Swoich podopiecznych otaczam troską i opieką, aby czuły się bezpiecznie i miały odpowiednie warunki do przyswajania wiedzy, nabywania umiejętności i zdolności niezbędnych w ich dalszym rozwoju. Cechują mnie wysoka kultura osobista, kreatywność, komunikatywność i miła aparycja. Jestem osobą pracowitą oraz sumienną, chcę również podkreślić, że nie boję się wyzwań i z pewnością sprostam wszystkim powierzonym mi zadaniom.

Dowiedz się więcej
Aleksandra Urban
Pomoc nauczyciela w oddziale terapeutycznym

Praca z dziećmi jest dla mnie przyjemnością, a nie rutynowym obowiązkiem. Jestem osobą pełną empatii i wrażliwości, co ułatwia mi nawiązanie kontaktu z Państwa pociechami. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż uśmiech na twarzach przedszkolaków, który staram się wywoływać każdego dnia."

Dowiedz się więcej
Mgr Lidia Ziółkowska
Logopeda

Studia magisterskie ukończyłam o kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej na UAM Adama Mickiewicza. Swoje kwalifikacje poszerzyłam o logopedię na SDMO w Kaliszu. Łącząc te dwie pasje, staram się jak najlepiej pomóc   moim podopiecznym w kształtowaniu prawidłowych nawyków komunikacyjnych.

Na co dzień zajmuję się głównie terapią osób z autyzmem, ale także  afazją, dyslalią i innymi problemami. Prowadząc terapie indywidualne oraz zajęcia grupowe z zakresu logopedii, rytmiki, muzykoterapii, staram się rozwijać wiele obszarów rozwoju dziecka. 

Dowiedz się więcej
Mgr Małgorzata Szewczyk
Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Nazywam się Małgorzata Szewczyk. Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. 

Po zdaniu matury w 1999 r.wyjechałam za granicę pracując jako Au - pair. Kilkuletni pobyt na obczyźnie upewnił mnie w tym co chcę robić.Po powrocie ukończyłam studia magisterskie w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.

Pracę w przedszkolu "Nasz Domek" rozpoczęłam w 2011r.

W 2019r. postanowiłam poszeżyć swoją wiedzę i ukończyłam studia podyplomowe z edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną ( oligofrenopedagogika).

Pracując z dziećmi już tyle lat każdego dnia upewniam się w tym, że "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".(J.Korczak).

 

Dowiedz się więcej
Żaneta Cierpka
Pomoc nauczyciela w oddziale terapeutycznym

Mam na imię Żaneta.

Jestem pomocą nauczyciela i stale rozwijam swoje kompetencje. Moją

mocną stroną jest komunikatywność oraz empatia. Uwielbiam dzieci i bardzo angażuję się w pracę, którą wykonuję. Chętnie nabywam wiedzę przydatną w dalszej pracy. Lubię efektywność.

 

Dowiedz się więcej